Son Yazılar

Lojistik sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren Nazar Trans, Türkiye’den Avrupa ve Asya bölgelerine karayolu ile ithalat, ihracat, grupaj ve transit taşıma depolama hizmetleri veriyor. Nazar Trans Şirket Yetkilisi Sabire Yazıcı, yurt dışına yönelik projeleriyle ilgili olarak; her zaman alternatif hatlar keşfetme, sürekliliği sağlama, farklı rotalar keşfetme ve uzmanlaşmanın şirket felsefeleri arasında yer aldığını dile getiriyor. Yazıcı, bu nedenle yabancı sermayeli firmalar ile iş birliği içerisinde olarak uzmanlaşıp etkinlik ve verimlilik sağlamaya önem verdiklerini dile getiriyor.

LPI Endeksi Skorlarını Göz Önünde Bulunduruyor
Yazıcı, sundukları çözüm ve hizmetler ile küreselleşme sonucunda oluşan uluslararası rekabet ortamında lojistik gereksinimleri karşılayabilecek altyapıyı oluşturduklarını ve trendleri belirleyen bir firma olmak ilkesi ile sektördeki devamlılığını inovaktif bir şekilde sürdürerek avantajlar sağladıklarını anlatıyor. Akademik çalışmaları da bulunan Sabire Yazıcı, “Nazar Trans olarak, müşterilerimize ayrıcalıklı özel hizmet verebilmek adına ülkelerin lojistik alanındaki performanslarının izlenebilmesine imkân veren önemli kaynaklardan biri olan LPI endeksi skorlarını göz önünde bulundurarak, lojistik faaliyetleri açısından diğer ülkelerle kendimizi karşılaştırma olanağı yakalayarak önümüzdeki fırsat ve engelleri görebiliyor, performanslarını geliştirmek için hangi temel alanlara yönlenmemiz gerektiği konusunu dikkate alıyoruz. Ayrıca etkili bir lojistik yönetimi ile lojistik faaliyetlerinin çevresel zararlı etkilerinin en aza indirilmesinin mümkün olabileceğini unutmuyoruz” diyor.

Maliyet Düşürüp Hız Arttıracak Çözümler Üretilmeli.
Lojistik sektörünün geleceğiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Yazıcı, Türkiye’de firmaların büyük bölümünün kara taşımacılığı olarak faaliyet gösterdiğini; ancak sektörde çeşitli taşıma modlarının bir arada kullanıldığı faaliyetlerin düşünülmesi gerektiğini ifade ediyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de entegrasyonu sağlamak olgusunda olunması gerektiğini belirten Yazıcı, lojistik maliyetlerini düşürüp hızı arttıracak çözümlerin üretebilmesi gerektiğini vurguluyor.